Umiejętność posługiwania się językiem angielskim jest szczególnie przydatna w czasie podróży, a także bardzo ceniona na rynku pracy, dlatego warto podjąć się jego nauki. Sposobów na przyswajanie języka jest sporo, wśród nich bardzo popularne są aplikacje do nauki angielskiego. Wiele osób korzysta z takiej formy nauki i jest zadowolona z efektów, jakie przynosi.Czy aplikacje do nauki angielskiego działają? – jak efektywnie uczyć się języka za pomocą aplikacji

Nauka języka za pomocą aplikacji może przynosić świetne rezultaty, ale tylko wtedy, gdy robimy to poprawnie. Pierwszą i najważniejszą zasadą korzystania z nich jest systematyczność. Kolejne lekcje muszą być wykonywane regularnie, a nie okazyjnie, dlatego, jeśli planujesz rozpocząć naukę angielskiego za pomocą aplikacji, przygotuj się na to, że każdego dnia będziesz musiał poświęcić temu czas. Zazwyczaj lekcje nie trwają długo, najczęściej jest to od 15 do 30 minut dziennie. Czy tak krótki czas wystarczy? Przy zachowaniu regularności – zdecydowanie tak! Nawet minimalne zaangażowanie się w codzienną naukę pozwala nam oswoić się z językiem i stale wprowadzać jego elementy do swojego życia.Najpopularniejsze aplikacje do nauki angielskiego

Ponad 100 milionów pobrań ma aplikacja Duolingo i to czyni ją najczęściej wybieraną aplikacją do nauki angielskiego. Jest to bezpłatna aplikacja, dzięki której możemy uczyć się języka w ciekawy sposób. Duolingo wykorzystuje metodę grywalizacji, co sprawia, że lekcje nie są nudne, a dla wielu stanowią małą rozrywkę w ciągu dnia.

Kolejną dobrze ocenianą aplikacją, która pomaga nam szlifować swoje umiejętności językowe, jest Busuu. Zawiera ona kursy językowe podzielone na kategorie z kilku różnych języków, w tym angielskiego. Busuu uczy poprzez pisanie, wybieranie, a nawet mowę, która jest kluczowym elementem w posługiwaniu się językiem obcym. Kursy są odpowiednio uporządkowane pod względem poziomu naszych umiejętności.

Jeszcze jedną znaną aplikacją jest Babbel, możemy uczyć się z niej języka angielskiego i niemieckiego. Podstawowa wersja daje nam dostęp do części kursów, natomiast za pełny dostęp trzeba zapłacić. Aplikacja ma zaplanowany tok nauki i materiały ze stopniowo zwiększającym się poziomem.Płatne wersje aplikacji – czy warto?

Większość aplikacji do nauki angielskiego ma podstawową wersję darmową i dodatkową, płatną, która zwiększa nasze możliwości w użytkowaniu i odblokowuje więcej materiałów do nauki. Zazwyczaj koszty te nie są bardzo wysokie, więc jeśli zależy nam na nauczeniu się języka głównie z pomocą aplikacji, warto je ponieść. Inaczej sprawa ma się w przypadku osób, które z aplikacji korzystają dodatkowo, a nie jest ona ich głównym źródłem nauki. Wówczas darmowa wersja powinna w zupełności wystarczyć. Jeśli aplikacja oferuje bezpłatny okres próbny – korzystajmy z tego, bo dzięki temu sami będziemy w stanie ocenić, czy dodatkowe opcje są przydatne, czy jednak nie warto za nie płacić. Dla każdego jest to sprawa indywidualna, więc przekonanie się na własnej skórze jest najlepszą drogą do podjęcia decyzji.