Jeśli uwielbiasz dobre i oryginalne thrillery koniecznie musisz obejrzeć „Azyl”. Film Davida Finchera z 2002 roku to prawdziwa kwintesencja tego gatunku, która zasługuje na wszelkie pochwały. Doborowa obsada, świetnie napisane postaci i oczywiście genialna reżyseria – to wszystko sprawia, że oglądanie tej produkcji to czysta przyjemność. Trzyma w napięciu i zapewnia nieoczekiwane zwroty akcji, które spodobają się widzom. Warto więc odpalić telewizję internetową i przekonać się o tym na własnej skórze.

TABLET photo

Włamanie, azyl i wojna nerwów

Obraz przedstawia historię Meg Altman, rozwódki, która właśnie wprowadza się do nowego domu ze swoją córką. Budynek znajdujący się w sercu Nowego Jorku skrywa w sobie bardzo tajemnicze pomieszczenie. W jednej z sypialni poprzedni właściciele stworzyli tak zwany azyl, czyli pewnego rodzaju schron, w którym można się zamknąć od środka w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa. Pomieszczenie wyposażone jest we wszystkie niezbędne do przetrwania rzeczy, w tym również w monitoring, dzięki któremu można obserwować, co się dzieje w domu.

Meg nie spodziewała się, że tak szybko przyjdzie jej skorzystać z azylu, gdy już pierwszej nocy do domu włamuje się trzech mężczyzn. Kobieta wraz z córką zamykają się w nim, nie mając pojęcia, że to właśnie do niego chcą się dostać przestępcy. Ci z kolei są zupełnie zaskoczeni tym, że ktoś już zamieszkał w budynku oraz tym, że sprawy przybrały zupełnie inny obrót, niż tego oczekiwali. Zaczyna się więc wojna nerwów, a widz w pełnym napięciu oczekuje, jakie decyzje podejmą nasi bohaterowie, aby wyplątać się z tej zagmatwanej sytuacji.

„Azyl” dostępny legalnie w telewizji internetowej

Czy warto obejrzeć „Azyl”? Zdecydowanie tak i to z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim jest to dzieło Davida Finchera, czyli reżysera, który na przestrzeni lat wielokrotnie udowadniał nam swój talent. Lista stworzonych przez niego filmów, w tym również thrillerów jest naprawdę imponująca. A każdy kolejny z jego obrazów po prostu zapiera dech. „Azyl” nie jest w tym przypadku wyjątkiem, dlatego po prostu trzeba go zobaczyć. A jest to teraz naprawdę łatwe, ponieważ film ten jest dostępny legalnie online, dzięki telewizji internetowej. Jest to zatem kolejny argument, który powinien nas do tego przekonać.

Nie można też pominąć świetnych aktorów, którzy wcielili się w główne postacie. Jodie Foster i Kristen Stewart w rolach matki i córki sprawdziły się po prostu genialnie. Podobnie zresztą, jak aktorzy odgrywający role włamywaczy. Jared Leto, Forest Whitaker oraz Dwight Yoakama pokazali się z najlepszej strony, dzięki czemu ich bohaterowie stali się bardzo wyraziści.