Na pewno każdy słyszał o samym wybuchu w Czarnobylu, wiele osób pewnie słyszało o „Czarnobyl” serial, który podbił serca widzów na całym świecie? Jesteś fanem historii, ale przedstawionej w sposób przyjemny do wchłonięcia? Chcesz zobaczyć, o co jest tyle szumu związanego z tym mini serialem? Nie czekaj już dłużej i dowiedz się,  gdzie możesz bezpiecznie oglądać „Czarnobyl” serial odcinki.

O czym tak naprawdę opowiada pięć odcinków serialu „Czarnobyl”?

„Czarnobyl” to serial historyczny, nie jest to jednak serial dokumentalny. Pojawiają się tam skrawki oryginalnych nagrań z tamtego okresu, jest to jednak seria z fabułą i aktorami grającymi prawdziwe postacie. Serial pokazuje nie tylko samą katastrofę, która wydarzyła się 26 kwietnia 1986 roku, ale również późniejsze wydarzenia, które były jej konsekwencją. Poznajemy historie ludzi, którzy byli uwikłani w całą sprawę i odpowiedzialni za wybuch reaktora. Widzimy i zapoznajemy się z życiem ludzi zwykłych, którzy zostali pominięci i prawie zapomniani przez tyle lat. Wiele postaci, praktycznie bohaterów całej historii nie uzyskało wystarczająco dużo pogłosu i dopiero teraz, ponad trzydzieści lat po katastrofie, świat o nich usłyszał. Możemy na własne oczy zobaczyć poświęcenie zwykłych obywateli, którzy niekiedy zmuszeni byli do narażania własnego życia dla dobra ogółu.  Poznajemy historie strażaków, którzy zajmowali się wygaszaniem ognia w elektrowni, górników, którzy dniem i nocą kopali na terenie elektrowni oraz naukowców, którzy pod pilnym okiem rządzących starali się dowiedzieć, dlaczego doszło do katastrofy. Serial pozwala nam samym dojść do winnych, dostarczając nam potrzebnych informacji i faktów. 

Co wyróżnia „Czarnobyl” serial na tle innych i dlaczego nazywany jest najlepszą produkcją serialową ostatnich lat?

„Czarnobyl” oprócz fabuły, która pochłania widza od pierwszej sekundy pierwszego odcinka, aż do ostatniej sekundy całej serii, posiada wiele innych zalet, o których nie można zapomnieć. Scenografia, która pozwala oglądającym poczuć się praktycznie jak w roku 1986, dopełniona jest perfekcyjnie dobranymi rekwizytami oraz ubiorem postaci. Sprawia, że serial wydaje się jeszcze bardziej autentyczny. Mrok i groza, które towarzyszą nam przez wszystkie pięć odcinków, uzyskane są poprzez idealnie dobraną muzykę, grę światłem oraz posługiwanie się ciszą. Mimo to, że serial z opisu może wydawać się ciężki i w odbiorze i przekazie, tak naprawdę jest przyjemny w oglądaniu. Chłoniemy z zapałem, każdą nową informację i sekret, chociaż często nie są one przyjemne. Serial nie boi się trudnych tematów takich jak sam wybuch, ale również innych decyzji podjętych przez rządzących, które mogą wywoływać u niektórych widzów uścisk w żołądku. Są one jednak niezbędne do przetworzenia ogromu całego tego przedsięwzięcia i twórcy serialu bardzo dobrze zdają sobie z tego sprawę. 

Gdzie znaleźć „Czarnobyl” serial odcinki w Internecie? Wszystkie części online.

Platforma IPLA oferuje pięć godzinnych odcinków „Czarnobyla”. Dostęp dostaje się bez limitów i ze wszystkimi zaletami, jakie przychodzą w związku z oglądaniem w internecie. Można do woli stopować, przewijać i wielokrotnie powraca do całej serii.