Dziś wysokiej jakości przesyłanie strumieniowe wideo, jest teraz bardziej dostępne niż kiedykolwiek, dzięki czemu można łatwo oglądać telewizję w Internecie za pośrednictwem płatnych usług subskrypcyjnych, bezpłatnych witryn i aplikacji lub urządzeń przesyłających strumieniowo. Istnieje wiele opcji, a każda z nich ma swoje pozytywne i negatywne strony. Ponieważ wszystkie te metody są dostępne online, opcje te są dostępne dla każdego, kto ma połączenie z Internetem i urządzenie, które może uzyskać dostęp do Internetu. Wystarczy wybrać jedną z nich i oglądać filmy online gdzie chcesz i kiedy chcesz.

Darmowe strony internetowe

Aby oglądać filmy online w ten sposób, upewnij się, że masz szerokopasmowe połączenie internetowe o przepustowości co najmniej 3 Mb / s. Podczas przesyłania strumieniowego telewizji z bezpłatnych stron internetowych szybkość pobierania może mieć duży wpływ na jakość obrazu. Skontaktuj się z dostawcą usług internetowych (ISP) (lub zaloguj się na swoje konto), aby sprawdzić, czy prędkość połączenia spełnia to zalecenie, aby oglądać telewizję o standardowej jakości. Aby oglądać telewizję w jakości HD, wybierz połączenie co najmniej 5 Mb / s.

Przeglądaj aktualne i stare odcinki programów oferowanych bezpośrednio przez sieci telewizyjne. Odwiedź strony internetowe różnych sieci telewizyjnych i poszukaj transmisji na żywo lub poprzednich odcinków programów. Sieci telewizyjne takie jak ABC, Fox i Discovery Channel oferują wiele bezpłatnych treści na swoich stronach internetowych. Wiele sieci oferuje aplikacje, które można zainstalować na smartfonie lub tablecie. Spróbuj wyszukać w App Store lub Play Store swoją ulubioną sieć. Możesz też przeglądać sieci telewizyjne na YouTube. Wiele sieci i firm produkcyjnych oferuje bezpłatny dostęp do programów i filmów bezpośrednio na YouTube. Spróbuj wyszukać programy, aby znaleźć materiały przesłane przez innych użytkowników.

Unikaj przeszukiwania Internetu w poszukiwaniu różnych odmian „oglądania telewizji online za darmo”. Wiele witryn, które podają linki do strumieni telewizyjnych lub bezpłatnych filmów, zawiera złośliwe oprogramowanie i potencjalne oszustwa. Zamiast tego trzymaj się legalnych stron internetowych sieci telewizyjnych.

Jak oglądać filmy w telewizorze?

Aby oglądać treści dostępne w Internecie na ekranie swojego telewizora, musisz mieć jedynie telewizor z portem HDMI lub Wi-Fi. Nie musisz mieć telewizora inteligentnego, lub internetowego, aby oglądać telewizję przesyłaną strumieniowo przez Internet. Tak długo, jak twój telewizor ma port HDMI lub Wi-Fi, możesz używać dowolnego urządzenia do przesyłania strumieniowego do oglądania programów z różnych usług subskrypcyjnych. Port HDMI to prostokątny port, który zwęża się u dołu. Ma mniej więcej taką samą szerokość jak port USB. Jeśli telewizor został wyprodukowany w ciągu ostatnich 6 lat, prawdopodobnie ma HDMI. Sprawdź w instrukcji obsługi telewizora, czy jest on zgodny z Wi-Fi. Kiedy podłączysz już telewizor, wystarczy, że przejrzysz strony internetowe pod kątem interesujących cię treści. Oprócz płatnych usług, urządzenie do przesyłania strumieniowego, istnieją o wiele liczniejsze bezpłatne funkcje.