Revolut to startup z branży Fin-tech. Rozwiązanie oferuje aplikację mobilną, która od kilku lat jest obecna także na polskim rynku. Każdy użytkownik po pobraniu aplikacji na komórkę można założyć konto bankowe, które jest powiązane z dedykowaną kartą płatniczą, wirtualną lub fizyczną – dzięki niej, można wykonywać transakcje walutowe bez zbędnych kosztów. Z uwagi na chęć zarobku twórców, jeśli chodzi o pełne korzystanie z usługi Revolut, opłaty za różne funkcje pojawiły się od sierpnia 2020 roku. Aplikacja oferuje obecnie 3 opcje użytkowania: darmową, premium i pakiet metal (z metalową kartą zbliżeniową oraz innymi unikalnymi udogodnieniami).Na czym polega innowacyjność usługi Revolut?

Revolut APP

Jeśli korzystamy z apki Revolut, opłaty nie są konieczne tylko w najbardziej podstawowej wersji. Mamy w jej ramach dostęp do przelewów krajowych oraz zagranicznych, które możemy wykonać za darmo, niestety w mocno ograniczonej liości. Zyskujemy też możliwość płacenia kartą Revolut za granicą bez prowizji i dodatkowych kosztów. Jest to obecnie najtańsza opcja płatności wielowalutowych podczas robienia zakupów online. Bazuje ona na przeliczniku kursu walut w danym momencie, bez dodatkowych kosztów, jakie nalicza za przewalutowanie tradycyjny bank. Jeśli chodzi o użytkowników, liczba zwolenników apki systematycznie rośnie, na początku bieżącego roku było to 8 milionów, zaś twórcy aplikacji sugerują, że w ciągu kolejnych pięciu lat będzie aż 80-100 mln userów. Slogan reklamowy serwisu głosi, że transakcje za jego pośrednictwem odbywają się w znacznie bardziej bezpiecznych warunkach niż w typowym banku. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy bardzo często słyszymy o atakach hakerów i wyciekach danych klientów. Wszystko przebiega do 7 razy bardziej sprawnie i bezpiecznie niż w bankach – np. klienci otrzymują błyskawiczny zwrot pieniędzy za transakcję, która nie doszła do skutku, podczas gdy bankowa procedura chargeback i jej finalizacja może rozciągnąć się w czasie na wiele tygodni.Jak wygląda kwestia odpłatności za korzystanie z Revolut w 2020 r?

Usługa Revolut

Jeśli chodzi o usługę Revolut, opłaty za wersję premium lub metal pobierane są w rozliczeniu comiesięcznym, a przy płatności za rok z góry możemy spodziewać się korzystnego rabatu. Czy warto? Użytkownicy zyskują np. ubezpieczenie medyczne za granicą oraz polisę z odszkodowaniami od opóźnionych lotów i zagubionego bagażu, jednorazowe karty wirtualne, dostęp do usług maklerskich, transakcji kryptowalutowych, czy też nielimitowane przelewy międzynarodowe. W aplikacji Revolut opłaty pobierane są także za dostawę fizycznej karty do płatności, toteż wielu użytkowników decyduje się na pozostanie przy wirtualnej karcie pre-paid, którą mogą posługiwać się w różnych sklepach online, serwisach aukcyjnych, itp. – wszędzie tam gdzie nie chcieliby podawać sklepowi lub dostawcy usługi numeru swojej tradycyjnej karty, która jest przypisana do ich podstawowego RORu. Mając wersję bezpłatną należny także pilnować liczby przelewów za granicę, gdyż druga i kolejna operacja w danym miesiącu nie są już darmowe, jak wcześniej (chyba, że mamy na myśli przelewy pomiędzy userami aplikacji, one nadal są gratis, bez limitu). Osoby, które traktują Revolut jak korzystny i tani kantor wymiany walut, też powinny mieć się na baczności – powyżej transakcji wymian o łącznej wartości 5000 zł  będą musiały niestety ponieść dodatkowe koszty.