Rodzinne oglądanie filmów jest z pewnością jedną z tańszych i bardziej ekscytujących rozrywek. Obecnie możesz oglądać dowolny film online bez pobierania, czy konieczności zakupu biletów, czy płyt DVD. Dzięki różnym witrynom możesz oglądać filmy za darmo bez wychodzenia z domu.

Wymagania techniczne sieci

Aby jednak oglądać filmy online w sposób komfortowy, musimy mieć Internet o odpowiedniej szybkości. Dobra prędkość szerokopasmowego przesyłania strumieniowego wynosi co najmniej 1,5 megabitów na sekundę (Mb / s) w przypadku usług telewizyjnych, lub 2,8 Mb / s w przypadku jakości HD. Jeśli szukasz Ultra HD, zwykle potrzebujesz co najmniej 15 Mb / s dla YouTube, a 25 Mb / s dla Netflix lub Amazon Prime Video. W Internecie jest teraz tak wiele darmowych filmów streamingowych że można oglądać setki nowych filmów bez konieczności wychodzenia z domu. Aby mieć pewność, że w pełni wykorzystasz możliwości oglądania filmów, musisz wziąć pod uwagę kilka danych.

Nie wszystkie witryny z filmami działają tak samo, ale niezależnie od wybranej, wszystkie wymagają aktywnego połączenia z Internetem. Będziesz potrzebować połączenia, aby być online. Poza tym możesz oglądać większość darmowych filmów z różnych urządzeń. W zależności od wybranej witryny filmowej będziesz mógł oglądać filmy na komputerze, telefonie, tablecie, smart TV, urządzeniu do strumieniowego przesyłania multimediów, konsoli do gier itp. Jeśli przesyłasz obraz strumieniowo z komputera, potrzebujesz przeglądarki internetowej, takiej jak Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge lub Internet Explorer (ta, której używasz teraz, prawdopodobnie jest w porządku). Możesz także potrzebować zaktualizowanej wersji Adobe Flash, choć nie wszystkie witryny z filmami tego wymagają. Nie ma znaczenia, czy używasz komputera z systemem Windows, Mac lub Linux. Tak długo, jak masz zainstalowaną odpowiednią przeglądarkę i inne oprogramowanie, nie ma znaczenia, jakiego systemu operacyjnego używasz. Strumieniowe przesyłanie filmów z urządzenia mobilnego jest często możliwe z dowolnego rodzaju: Android, iPhone, iPad, iPod touch itp. Działa to poprzez aplikację mobilną, którą oferuje większość stron z filmami.

Preferowany jest szybki Internet

Kolejnym ważnym elementem do oglądania filmów online jest połączenie internetowe odpowiednie do przesyłania strumieniowego wideo. Strumieniowe przesyłanie filmów wymaga aktywnego połączenia, aby komputer mógł uzyskać dostęp do strony internetowej, której chcesz używać do oglądania filmów, ale musi być także wystarczająco szybki, aby przesyłać strumieniowo filmy bez nadmiernego buforowania.

Użyte obecnie połączenie internetowe wystarcza do przeglądania stron internetowych, ale może nie być wystarczające do oglądania filmów. Wiele stron internetowych, które oferują darmowe filmy, oferują nam obraz najwyższej jakości. Oglądanie tych filmów wymaga większej prędkości sieci, dlatego szybki Internet jest najlepszy do przesyłania strumieniowego większości filmów online. Z drugiej strony filmy o niższej jakości są zwykle przesyłane strumieniowo w porządku przy wolniejszym połączeniu. Wiele witryn wymaga połączenia z co najmniej 1 Mb / s, aby uniknąć problemów z buforowaniem lub pomijaniem filmów podczas próby ich obejrzenia. Zaleca się połączenie z siecią z większą prędkością, jeśli wiesz, że będziesz oglądać filmy wysokiej jakości. Możesz sprawdzić prędkość, z jaką działa twoje połączenie internetowe, testując je za pomocą internetowej strony testowej prędkości.

Korzyści z oglądania online

Pobranie filmu może być problematyczne. Oprócz niskiej jakości wideo zmarnujesz sporo czasu na pobieranie ogromnych nagrań filmowych. Oglądanie filmów online to mniej wymagający wybór. Telewizja internetowa dostarcza nam ogromny wachlarz filmów i seriali. Wystarczy, że znajdziesz swój ulubiony film i natychmiast możesz zacząć go oglądać, bez konieczności pobierania nawet jego pojedynczego zapisu. Koszty wypożyczania lub zakupu filmów nie są dziś wygórowane, pod warunkiem, że kupujesz jeden film w miesiącu, ale wyobraź sobie, że kilka razy w tygodniu chcesz obejrzeć najnowsze produkcje? W takim przypadku musisz przygotować się na duży wydatek. Filmy za darmo online, to poważna oszczędność.

Duży wybór – to jedna z kluczowych zalet oglądania filmów w Internecie. W sieci znajduje się obszerna baza danych do przechowywania filmów, a telewizja pokazuje jedynie niewielką ich część. Dzięki takiej bazie danych będziesz mieć dostęp do wszystkich swoich ulubionych filmów. Oglądanie filmu online również daje korzyść wyboru najlepszych filmów zamiast wymuszonego wyboru.