Powstały w 2008 roku Polsat News od niedawna jest ponownie nadawany przez nadajniki telewizji naziemnej. Choć dziś dociera do jedynie 45% odbiorców w Polsce, to w przyszłości, sieć nadajników ma pokryć 70% powierzchni Polski.

telewizja photo

Polsat News

Kanał informacyjny grupy Polsat od wielu lat jest w ścisłej czołówce stacji tego typu i wraz z TVP Info oraz TVN 24 zajmuje czołową pozycję na medialnym rynku. Wśród najpopularniejszych audycji nadawanych na antenie informacyjnego Polsatu wymienić należy informacje, a także programy – To Był Dzień, Nowy Dzień, Informacje Biznesowe oraz programy publicystyczne jak Interwencja Extra, Graffiti, Gość „Wydarzeń” czy Debata. Wśród dziennikarzy pracujących w stacji warto wspomnieć o Jarosławie Gugale, Agnieszce Gozdyrze czy Dorocie Gawryluk. Polsat News przez kilkanaście lat zdobył pozycje, która daję mu 2% udziału w medialnym rynku.

Wiadomości podawane są najczęściej w paśmie porannym. Popołudniowa ramówka to komentarze ekspertów, a także relacje na żywo. Wieczorem w stacji możemy usłyszeć eksperckie głosy i podsumowanie wydarzeń dnia.

Odbiór z nadajników naziemnych

Aby odbierać Polsat News, musimy mieć telewizor, który odbiera nowy standard nadawania telewizji naziemnej – DVB-T2 HEVC.

DVB T2 (Digital Video Broadcasting – Second Generation Terrestrial) to nowoczesny standard naziemnej telewizji cyfrowej stosowany w UE. Nowy standard znacznie przewyższa swojego poprzednika DVB T i zapewnia lepszą jakość transmisji oraz zwiększoną przepustowość sieci nadawczych. W tym przypadku wykorzystywana jest infrastruktura starego modelu, a transmisja odbywa się w tym samym zakresie częstotliwości. Dlatego przejście na standard nowej generacji nie spowodowało żadnych specjalnych kosztów, ale zapewniło wysokiej jakości transmisję telewizji cyfrowej. Przestarzałe nadawanie analogowe zostało zapamiętane przez wielu telewidzów ze względu na charakterystyczne fale, które okresowo pojawiały się na ekranie, mały zestaw kanałów i opóźnioną ścieżkę dźwiękową. Wynika to z opóźnienia dekodowania sygnału, które wystąpiło podczas przesyłania danych do urządzenia. Transmisja cyfrowa nie ma tych istotnych wad, ponadto wiele nowoczesnych modeli następców i telewizorów zapewnia dodatkowe możliwości telewizji cyfrowej:

Jak wyszukać Polsat News?

Większość nowoczesnych telewizorów od 2012 roku jest wyposażona we wbudowany tuner DVT T2, więc do odbioru sygnału nie jest wymagany żaden dodatkowy sprzęt, z wyjątkiem anteny. Informacje o obsłudze odbioru numerów i standardów kodowania są zapisane w charakterystyce technicznej urządzenia, możesz to sprawdzić w książce serwisowej. Jeśli telewizor ma już wbudowany tuner, konsument będzie mógł znacznie zaoszczędzić na zakupie sprzętu pomocniczego – przenośnego odbiornika. Wystarczy kupić antenę zewnętrzną, taką jak MV lub DMV i wyszukać w ręcznym wyszukiwaniu programów – Polsat News.

Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/usr/home/mokrtymt12/domains/agencjaatrakcji.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share:/dev) in /usr/home/mokrtymt12/domains/agencjaatrakcji.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 441 Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /usr/home/mokrtymt12/domains/agencjaatrakcji.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 441 Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/usr/home/mokrtymt12/domains/agencjaatrakcji.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share:/dev) in /usr/home/mokrtymt12/domains/agencjaatrakcji.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 456 Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /usr/home/mokrtymt12/domains/agencjaatrakcji.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 456