Współcześnie użytkownicy telewizji coraz chętniej korzystają z jej internetowej wersji. Telewizja w sieci jest nie tylko tańsza, ale gwarantuje nam większy wybór. Możemy oglądać stare i najnowsze filmy online, gdzie tylko chcemy i kiedy chcemy.

Zalety oglądania telewizji w sieci

Telewizja internetowa daje największą kontrolę nad oglądaniem kanałów telewizyjnych. Każdy subskrybent może wstrzymać transmisję, przewinąć ją do tyłu lub rozpocząć oglądanie programu od początku. Łatwy w obsłudze interfejs nie tylko przewyższa tradycyjną telewizję, ale także ułatwia korzystanie z aplikacji. Jeśli widz jest bardziej przyzwyczajony do tradycyjnej telewizji, możesz włączyć funkcję szybkiego startu w odtwarzaczu. Widzowie mogą oglądać pomijane programy telewizyjne i premiery filmowe nagrywane w serwisie. Aby uzyskać dostęp do kanałów erotycznych i filmów, możesz ustawić hasło. Chroni to dzieci przed oglądaniem nieodpowiednich treści. Możesz dodać ulubione kanały telewizyjne, filmy i programy telewizyjne do ulubionych. Sztuczna inteligencja wybierze treść zgodnie z preferencjami widza w sekcji Zalecenia. To wygodne zarządzanie subskrypcjami za pośrednictwem konta. W nim można łączyć i rozłączać paczki z kanałami telewizyjnymi, a także ustawić automatyczne odnawianie subskrypcji. Do jednego konta możesz podłączyć kilka urządzeń. Dlatego możesz udostępniać dostęp rodzinie i znajomym. Możesz oglądać programy, filmy i programy telewizyjne w dowolnym miejscu na świecie w dowolnym dogodnym czasie. Najważniejsze jest to, że Smart TV, urządzenie mobilne lub komputer są podłączone do Internetu. Jednocześnie wielu subskrybentów zastanawia się, jaka prędkość jest potrzebna do telewizji internetowej.

Inne zalety telewizji internetowej

Minimalna prędkość oglądania w normalnej jakości wynosi 3 Mbit / s; Optymalna prędkość oglądania kanałów telewizyjnych w wysokiej jakości wynosi nie mniej niż 10 Mbit / s. Dla mobilnych użytkowników Internetu istotne jest również pytanie, ile ruchu zużywa telewizja internetowa. Wszystko zależy od jakości oglądania telewizji. Zaleca się jednak połączenie z operatorem komórkowym planu taryfowego z nieograniczonym ruchem.

Choć dziś jeszcze większość użytkowników korzysta z „telewizji kablowej” i „satelitarnej”, to telewizja internetowa staję się tańszą alternatywą dla tych tradycyjnych rozwiązań. W pierwszym przypadku konieczne jest podpisanie umowy i ułożenie kabla w mieszkaniu, a w drugim przypadku zakup drogiego sprzętu. Ponadto telewizji kablowej nie można podłączać w sektorze prywatnym, a jakość sygnału satelitarnego zależy od warunków pogodowych. Warto też wspomnieć o konieczności miesięcznego płacenia za pakiet kanałów telewizyjnych. W przeciwieństwie do telewizji satelitarnej, naziemnej lub kablowej telewizja internetowa nie wymaga dodatkowego wyposażenia. Wszystko, czego potrzebujesz to dostęp do Internetu. Elastyczne zarządzanie subskrypcjami odbywa się to za pośrednictwem konta osobistego, co eliminuje potrzebę pójścia do biura operatora telewizyjnego. Możesz zmienić pakiet z kanałami telewizyjnymi lub wyłączyć go za pomocą kilku kliknięć. Oprócz kanałów telewizyjnych usługi telewizji internetowej oferują biblioteki najlepszych filmów i programów telewizyjnych z całego świata. Nie musisz płacić dodatkowo za ich przeglądanie.