Studio Rockstar Games wydaje gry rzadko, ale zwykle z marszu stają się one hitami. Mowa tu przede wszystkim o kultowej serii GTA, której piąta odsłona wciąż bije rekordy popularności pomimo kilku lat na karku. Deweloper nie ograniczył się tylko do tego cyklu i w roku 2018 wypuścił na rynek wyczekiwaną grę Red Dead Redemption 2. To nie tylko najlepsza gra o rewolwerowcach od lat, ale także jedna z najbardziej dopracowanych pozycji w portfolio producenta.

Fabuła i rozgrywka

Historia toczy się na Dzikim Zachodzie i koncentruje na wyjętym spod prawa gangu, na którego czele stoi Dutch van der Linde. My wcielamy się w jednego z jego najbardziej zaufanych ludzi – Arthura Morgana. Po nieudanym napadzie bandyci są w bardzo kiepskim położeniu i muszą stale pozostawać w ruchu, by uniknąć stróżów prawa. Ich chęć zysku nie pozwala im jednak całkowicie zrezygnować ze starych nawyków oraz chęci łatwego zysku.

Gra Red Dead Redemption 2 oferuje nam duży, otwarty świat, który w miarę swobodnie możemy eksplorować. Poza misjami związanymi z głównym wątkiem otrzymujemy dostęp do licznych zadań pobocznych. Koncentrują się one np. na zawodzie łowcy nagród, ale pozwalają też uprawiać hazard, polować na zwierzęta czy łowić ryby. Osią rozgrywki są jednak widowiskowe strzelaniny oraz pościgi konne, których nie powstydziłby się nie jeden western. Co więcej, produkcja ta nie ogranicza się do trybu dla pojedynczego gracza, ale oferuje również rozbudowany multiplayer z osobnymi trybami i własną linią fabularną.

Dostępność

Red Dead Redemption 2 początkowo trafiło wyłącznie na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One, ale od zeszłego roku produkcja jest dostępna także na komputerach osobistych. Posiadacze pecetów mogą ją zakupić w wersji cyfrowej przez platformy Steam, Epic Games Store oraz Rockstar Games Launcher.