Mieszanie dwóch najbardziej szanowanych wynalazków XX wieku przyniosło wspaniałe rezultaty w postaci telewizji internetowej. To nowy wymiar, który pozwala nam oglądać programy i filmy online, gdzie tylko chcemy

Zalety telewizji internetowej

Usługi świadczone przez IPTV można podzielić na trzy kategorie: na żywo, opóźnionymi w czasie i programami na żądanie. W ostatnich latach uruchomienie IPTV było ograniczone ograniczoną dostępnością usług szerokopasmowych. Dziś, gdy szybki Internet, stał się normą, telewizja internetowa jest dostępna prawie dla wszystkich. Telewizja internetowa oferuje widzom dziesiątki witryn do oglądania swoich ulubionych programów. Specjalne strony, aplikacje pokazują programy, za które normalnie trzeba by zapłacić, za darmo. Jedną wadą IPTV, którą należy wziąć pod uwagę, jest to, że programy do przesyłania strumieniowego zużywają limit pobierania. Na każdy trzygodzinny film zużywane będą 4 GB dla jakości HD i 2 GB dla programów o standardowej rozdzielczości. Wiele osób sądzi też, że te programy czy filmy online można oglądać tylko na ekranie komputera PC lub Mac. To jednak nieprawda, możesz oglądać swoje ulubione filmy też na ekranie telewizora.

Internet w telewizji, czyli jak oglądać filmy z Internetu bez komputera?

Najprostszym sposobem jest zakup telewizora Smart. Historia Smart TV rozpoczęła się około 20 lat temu – w 1997 roku Microsoft stworzył MSN TV. W 2000 roku pojawiły się przystawki telewizyjne, tzw. Set Top Box ( STB) – małe urządzenia zainstalowane na telewizorze lub w jego pobliżu. Przez Konsumenci STB mogli rozszerzyć funkcjonalność odbiornika telewizyjnego, a do transmisji danych wykorzystano kanały kablowe lub satelitarne. Prawdziwy renesans nastąpił jednak wraz z pojawieniem się wielofunkcyjnych telewizorów Smart z uniwersalnym systemem operacyjnym, zbudowanym z reguły w oparciu o system operacyjny Linux lub Android, a także Apple TV.

Smart TV łączy w sobie panel wyświetlacza, odbiornik telewizji naziemnej i kablowej, a także komputer. Oglądanie filmów i programów z Internetu jest możliwe zarówno bezpłatnie, zgodnie z „modelem reklamowym”, jak i na zasadzie subskrypcji. Do sterowania wykorzystywane są wyspecjalizowane piloty zdalnego sterowania (zdalne sterowanie), które różnią się od tradycyjnych „przycisków”. Na przykład LG Magic Remote łączy w sobie możliwość sterowania kanałami i aplikacjami z funkcjonalnością bezprzewodowej myszy komputerowej. Ponadto wieloma telewizorami Smart TV można sterować za pomocą smartfona za pomocą specjalnej aplikacji, a wieloma modelami można sterować za pomocą głosu. Użytkownik może wybrać lub przełączyć program, zatrzymać przeglądanie lub wznowić go, używając prostych i wyraźnych fraz, bez użycia klawiatury.

Możesz wybrać film lub kanał telewizyjny za pomocą wygodnego menu. Melodramaty, science fiction, kultowe programy telewizyjne i telenowele, bajki – tylko ty decydujesz co oglądasz. Co więcej, wiele światowych arcydzieł jest dostępnych nie tylko w przypadku zakupu, ale także za darmo, z reklamą na początku oglądania lub w ramach miesięcznej subskrypcji.