„Włoskie wakacje” to jeden z tych filmów, które pozwalają widzom wierzyć, że zawsze wszystko można zacząć od nowa. Niejedną osobę Toskania przekonała już do wprowadzenia zmian w życiu (temat ten zastosowany został choćby w filmie z 2003 roku „Pod słońcem Toskanii”, nakręconym na podstawie autobiograficznej książki Frances Mayes). To historyczna kraina położona w środkowej części Włoch. Piękna, spokojna, z malowniczymi wzgórzami, winnicami i niewielkimi miasteczkami. Właśnie tam udają się w podróż bohaterowie filmu. Co warto o nim wiedzieć? Gdzie można go obejrzeć?

tablet photo

„Włoskie wakacje” – o czym opowiada film?

We „Włoskich wakacjach” wielką rolę odgrywają krajobrazy – miejsce jest przecież rzeczywiście malownicze. Równie istotne są jednak także relacje międzyludzkie. Tytuł świetnie oddaje główny motyw, czyli fakt wyjazdu głównych bohaterów do Włoch, by sprzedać rodzinną willę. To przymusowe wakacje – dłuższe, niż bohaterowie początkowo przypuszczali, ponieważ dom który chcą sprzedać wymaga remontu. Ten film sprawia, że człowiek sam pragnie wyjechać na wakacje i to do Włoch właśnie! Chociaż film jest raczej lekki – z wyważonymi momentami dramatu i wyważonym humorem – właśnie dlatego na pewno każdemu się spodoba. „Włoskie wakacje” opowiadają historię Roberta (w tej roli Liam Neeson) oraz jego syna, Jacka. Kontakty obu panów nie są zbyt zażyłe, jednak wszystko zmienia willa w Toskanii, którą Jack będzie chciał sprzedać. Na miejscu przekonują się obaj, że w niewielkim miasteczku we Włoszech czas płynie inaczej, wolniej… I podobnie jak dom, mogą odbudować swoje relacje, a nawet swoje życie.

„Włoskie wakacje” – gdzie można obejrzeć film?

W filmie „Włoskie wakacje” zobaczymy nie tylko Liama Neesona, lecz również Micheála Richardsona, który naprawdę jest synem tego aktora. W roli Natalii wystąpiła zaś Valeria Bilello. Film jest bardzo klasyczny, lekki – idealnie nadaje się na letnie popołudnie, ale warto po niego sięgnąć także jesienią czy zimą, ponieważ jego nawiązanie do lata, okresu wakacyjnego i ciepłe, urokliwe widoki ogrzeją serca widzów w chłodniejszym okresie roku. „Włoskie wakacje” można obejrzeć w legalnej telewizji internetowej! Można tam zresztą znaleźć zbiór wielu wspaniałych filmów! Z pewnością każdemu spodoba się ten rodzinny, ciepły film, którego reżyserem jest James D’Arcy. Film miał premierę na świecie 9 lipca 2020 roku. Był to trudny rok dla wszystkich – również dla branży turystycznej, ponieważ nie było niemal mowy o żadnych wycieczkach. Tym milej jest zasiąść przy „Włoskich wakacjach” i zachwycić się niepowtarzalnym urokiem Włoch – choćby na ekranie!